O nás


Dnes farma obhospodařuje 80 ha pozemků v ekologickém režimu, status ekologického hospodářství máme od roku 2004. Samozřejmě se zaměřujeme také na obnovitelné zdroje energie. K vytápění používáme výhradně dřevo a od osmedesátých let minulého století běží ve mlýně Francisova turbína, která zajišťuje veškerou elektrickou energii pro potřebu farmy. Také pila, takzvaná jednuška ( ležačka) je poháněna vodou. Ikdyž se jedná spíše o muzeální zařízení a atrakci pro turisty, přesto slouží k příležitostnému pořezu kulatiny z lesa náležejícího ke mlýnu. Výrobou energie z obnovitelných zdrojů a hospodařením šetrným k půdě a krajině Kunclův mlýn splňuje přísná kritéria Evropského centra pro eko agroturistiku.

Hosté ubytovaní ve mlýně mají možnost sledovat hospodaření na farmě, případně se dle vlastního zájmu přímo aktivně účastnit některých zemědělských prací. Kromě koní, skotu a kamerunských ovcí jsou na farmě chována spíše drobná zvířata jako králíci, slepice, kachny a pávi.

Přestože farma „žije“ je stále oázou klidu a pohody. Není divu, že pro svoji jedinečnost byla farma a mlýn několikrát vyhledána také filmaři. Asi nejznámější je seriál ČT "Hop nebo trop", který byl na mlýně z části natáčen a nebo pohádka "Vodník a Karolinka", pro kterou se na rybníce u mlýna točily některé vodnické scény.

 

 

image           image           vodník